UAB "Telearena" superka mobiliuosius telefonus, gali atlikti keitimą vieno modelio kitu, bei naudotą pakeisti nauju.
8 650 41150
Kanto g. 19-1, Kaunas

         Samsung 723 Wave yra tarpinis modelis tarp Samsung S8500 (ar S8530) ir pigaus Samsung S5250. Šio modelio kaina labai nesikandžioja, tačiau ar vertas šis modelis šių pinigų.

 

         Apžvalga reikėtų pradėti nuo telefono savybių. Pagrindinės šio modelio charakteristikos būtų šios:

 

 • 3G: HSDPA, 3.6 Mbps
 • Bada OS su TouchWiz UI 3.0
 • 3.2” / TFT / 265 tūkst. / WQVGA capacitive jutiklinis ekranas (240 x 400)
 • 5 MPl kamera su LED blykste
 • Video žiūrėjimas ir įrašymas (MPEG4, H.263, H.264)
 • Muzikos grotuvas, FM radijas su galimybe įrašyti
 • GPS + A-GPS palaikymas
 • Wi-Fi 802.11 b/g/n
 • Bluetooth 3.0
 • MicroUSB 2.0
 • 90MB vidinė atmintis + microSD (iki 16GB)
 • Budėjimo trukmė: 600 val.; kalbėjimo trukmė: 6 val.45 min.
 • 1200mAh Li-Ion baterija

          Taigi, kaip matome šis mobilusis telefonas turi visas „protingajam“ telefonui būdingas savybes: spartusis 3G ryšys, Wi-Fi, Bluetooth, GPS, bei BADA OS. Vienintelis minusas šio modelio žiūrint iš techninės pusės tai pakankamai nauja ir mažai paplitusi BADA OS. Kad ir kaip Samsung kompanija stengtųsi kurti modelius su šia operacine, ji kol kas labai sunkiai skinasi kelią iki vartotojo.


 

 

          Apžvelgus technines šio modelio charakteristikas aptarkime šio modelio išorę ir dizainą. Labiausiai išsiskiriantis šio modelio stiliaus  bruožas tai odinis lankstas, kuris apsaugo ekraną nuo išorės veiksnių. Tikrai nereikia dėkliuko kai yra ši pridedama apsaugos priemonė. Ji taip pat suteikia šiam modeliui prabangos pojūtį. Vienintelis šio priedo minusas, kad jis maišo rašyti SMS žinutes pavertus telefoną. 

          Šis modelis turi 3,2 colio, jutiklinį, LCD ekraną, kuris yra tokio pat pločio, kaip ir tikrasis Wave(S8500).  Virš ekrano yra garsiakalbis, o apačioje trys valdymo mygtukai. Šie mygtukai eilės tvarka atlieka šias funkcijas: skambinimas, meniu, atgal. Telefono viršutinėje dalyje yra 3,5 mm audio jungtis ir USB jungtis su slankiojančiu uždengimu. Kairiame telefono šone yra garso valdymo mygtukai, o dešiniajame  šone užrakinimo mygtukas bei kameros įjungimo mygtukas. Telefono nugarėle padaryta iš Aliuminio. Šis metalas modeliui suteikia tvirtumo jausmą. 


 

          Nugarėlėje taip pat rasime 5 MP foto kamerą, bei antrojo garsiakalbio groteles.  Šio modelio nugarėle lengvai atsidaro. Tereikia pastumti metalinę nugarėle į apačią. Po šio modelio „kapotu“ rasime 1200 mAH, Li-Ion baterija. Mažas šio modelio minusas yra, kad atminties kortelė dedasi po baterija. Kiekvieną syki norėdamas išimti atminties kortelę žmogus turi išimti ir baterija. Tai nėra labai praktiška. SIM kortelė dedasi virš baterijos. Pakeisti SIM kortelę lengva ir paprastas. Tereikia tiesiog įkišti ją į SIM lizdą, pirma išėmus baterija.


 

          Kitas svarbus visų jutiklinių telefonų aspektas yra naudojamas ekranas. Wave 723 naudoja paprastą 3,2 colio LCD, su 240x400 rezoliucija ekraną. Šis ekranas toli gražu nėra geriausias ar, su 256 tūkst spalvų, ryškiausias rinkoje. Tačiau prisiminus šio modelio kaina negalima ir smarkiai dėl to pykti. Pats ekranas yra vidutinis, o jutiklinio ekrano valdymas yra geras ir sklandus. 


 

          Viena iš svarbiausių telefonų funkcijų yra SMS siuntimas ir rašymas dėl to ši funkcija telefone turi būti pateikta suprantamai ir lengvai įgyvendinama. Rašymas SMS žinute laikant telefoną vertikaliai yra ganėtinai sunkus su šiuo modeliu. Nors aš įpratęs dirbti su jutikliniais telefonais tačiau šiame modelyje taip ir neįpratau rašyt SMS. Rašyti SMS vertikaliai taip pat buvo sudėtinga dėl vis maišančio lanksto ekranui uždengti. Taigi patarimas būtų išbandyti SMS rašymo funkciją ir įsitikinti ar ji jums tinkama prieš perkant šį modelį. 


 

          Naršymas internetu yra taip pat svarbi funkcija protingajam telefonui. Aprašymuose rašo, kad šio modelio įdiegta naršyklė iškart turėtų palaikyti Flash filmukus, tačiau mums jų paleisti taip ir nepavyko. Puslapių krovimas šiame modelyje yra greitas ir šis modelis palaiko Multi-Touch funkcija. Taigi naršant tikrai nesusidarys jokio diskomforto jausmo. 

 

 

          Muzikos mylėtojams šis modelis turėtų labai patikti. Vos tik aš įdėjau atminties kortelę ir įjungiau telefoną šis rado visus muzikos įrašus esančius mano kortelėje. Muzika be ausinių šiame modelyje groja garsiai ir netraška, dėka dviejų garsiakalbių. Tačiau norėdamas pažiūrėti video medžiaga susidūriau su sunkumais. Kai kurių Filmų  DivX formatu niekaip negalėjau paleisti, kaip ir filmuko filmuoto kitu telefonu 720p raiška. 

 

 

          Kameros savybės šiame modelyje nustebino. Nors šio modelio kamera 5 MP tačiau nuotraukų kokybė buvo gera. Blykstė taip pat praverčia prieblandoje, o kitos funkcijos tokios kaip „Smile detection“ tik prideda kokybės nuotraukoms. Video įrašymas kita vertus yra ganėtinai prastas. Šis modelis sugeba įrašinėt tik QVGA @15 fps. Tokios kokybės filmukų jau niekur nesinorės dėt net į Youtube. Nuotraukų pavyzdžius bei filmukų pavyzdžius galite rasti apačioje.          Viena papildoma šio modelio funkcija labai mane nustebino. Tai galimybė mobilųjį telefoną padaryti kaip maršrutizatorių. Bevielio interneto pagalba galima jungtis į internetą per mobilųjį telefoną. Čia jau savaime suprantama praverčia didelės spartos 3G ryšys. Su šia funkcija galima pajungti iki 3 kompiuterių bevielio interneto pagalba. Sukurti bevielį tinklą šiame modelyje taip pat labai lengva. Tiesiog reikia sekti nurodymus atsirandančius ekrane. 

 

 

          Kai Samsung kompanija išleido BADA operacinę sistemą, aš asmeniškai maniau, kad ši konkuruos su Android ir su iOS. Deja taip toli gražu nėra. Su BADA operacine sistema galima naudotis socialiniais tinklais, el. Paštu, redaguoti dokumentus ir net galima rasti navigacijas tokias kaip Ndrive ir dar keleta. Tačiau programėlių kiekis toli gražu neprilygsta nei Android bei iOS. Ši operacinė kulkas man labiau primena WP7. 

 


               Viską susumavus galima daryti išvadą, kad šis modelis tikrai vertas tų 515 Lt. Gerai ir kokybiškai padarytas korpusas, su metaline nugarėle bei apsauginiu „fliperiu“  daro šį modelį išskirtinį bei stilingą. Šio modelio funkcijų bagažas taip pat nenusileidžia bet kuriam „protingajam“ telefonui. Pagrindiniai šio modelio minusai tai kulkas mažai programėlių turinti operacinė sistema, DivX nepalaikymas bei nepatogi klaviatūra SMS rašymui, prie kurios kiti žmonės gal ir galėtų priprasti.