UAB "Telearena" superka mobiliuosius telefonus, gali atlikti keitimą vieno modelio kitu, bei naudotą pakeisti nauju.
8 650 41150
Kanto g. 19-1, Kaunas


          Kaip jau yra įprasta prieš pradedant apžvalga reiktų pasižiūrėti į modelio lygį. Sony Ericsson ARC yra geriausia, ką šiuo metu gali pasiūlyti ši kompanija mobiliųjų telefonų rinkoje. Tai yra Sony Ericsson kompanijos „Vėliavnešys“. Su šiuo modeliu kompanija nori išplėšti bent dalį protingųjų telefonų rinkos iš Samsung, HTC, LG bei kitų gamintojų. Pats, Sony Ericsson ARC, naudos Qualcomm firmos 1 GHz, vieno branduolio, Snapdragon procesorių, kuris šiai dienai lyginant su naujais išeinančiais konkurentų  dviejų branduolių procesoriais, jau yra truputi atgyvenęs. Šio modelio ekranas 4,2 colio, tikrai gražiai atkuria spalvas ir šį modelį drąsiai galima statyti į, šiuo metu vykstančius, ekranų karus. Sony Ericsson tai pasiekė dėl naudojamo Sony Mobile Bravia variklio. Kaip ir visi dabartiniai išmanieji telefonai šis turi visas esmines funkcijas tokias kaip: GPS, Wi-Fi, Bluetooth, HDMI, USB jungtis. Taip pat šis modelis turi 8 MB foto kamerą galinčia įrašinėti vaizdą HD formatu, 30 fps greičiu bei naudoja Android v2,3 operacinę sistemą.

          Aptarus pagrindinius šio modelio aspektus galima atkreipti dėmesį į šio modelio išskirtinį dizainą. Kai išėjo šio modelio pirmtakas 2009 metais, X10, šis taip pat tuo metu atrodė išskirtinai. Deja kelių mėnesių bėgyje šis išskirtinumas išgaravo nes kiti gamintojai pradėjo gaminti panašios išvaizdos mobiliuosius telefonus. Naujasis Sony Ericsson ARC, kaip ir X10 savo laiku, taip pat išsiskiria išvaizda. Šis naujasis modelis yra ypatingai plonas, o lenkta nugarėlė suteikia šiam modeliui stiliaus. Šio modelio plonas, vos 8,7 mm. korpusas, laikant šį modelį, atrodo labai trapus. Taigi jeigu Jūs mėgstate laikyti tvirtus mobiliuosius telefonus, šis Jums netiks.

 

 

          Sony Ericsson ARC priekį puošia 4,2 colio braižymam atsparus ekranas. Šiame modelyje Sony Ericsson nedėjo „Gorilla Glass“, tačiau ir šis ekranas yra pakankama apsauga, kad nereikėtų jums dėti plėvelės. Ko šio modelio priekyje buvo pasigesta tai priekinės kameros video pokalbiams bei šviesos jutiklio kuris automatiškai reguliuotų ekrano apšvietimą pagal esamą šviesą.  Po ekranu šiame modelyje rasime tris mygtukus tai grįžimo atgal, namų bei meniu. Čia jau galima įterpti vieną pastebėjimą. Grįžimo mygtukas ant šio modelio yra pats pirmas ir vaikštant po telefoną kartais erzina nes su nykščiu jį yra sunkiau pasiekti, dėl pakankamai plataus šio modelio korpuso.

          Kairėje šio modelio pusėje, pačiame viršuje rasime 3,5 mm audio jungtį, o viršuje rasime maža įjungimo/užrakinimo mygtuką bei HDMI jungtį. Dešinėje pusėje rasime USB jungtį, garso reguliavimo bei fotografavimo mygtukus. Šio modelio nugaroje puikuojasi 8 MP foto kamera su LED blykste. Kamera yra įmontuota pačiame modelio viršuje ir fotografuojant reikia žiūrėti, kad nesimatytų kadre darančio nuotraukos asmens pirštai.

 

 

          Šis modelis pasirodė juodos ir sidabrinės spalvų. Renkantis spalvą reikėtų atkreipti dėmesį, kad ant juodos spalvos modelio lieka pirštų antspaudai. Sidabrinė šio modelio spalva praktiškesnė, ant jos nesimato telefono „čiupinėjimo“ žymių.  

 

 

 

          Sony Ericsson ARC mobilusis telefonas naudoja 4,2 colio, capacitive tipo ekraną rodantį 480 x 854 rezoliucija. Ekrano ryškumui paskatos duoda Sony Mobile Bravia engine. Šio varikliuko pagalba nuotraukos bei vaizdo įrašai yra rodomi ryškiau, tačiau ne taip ryškiai kaip iPhone RETINA ar Samsung naudojami SUPER AMOLED ekranai. Tačiau skirtumai tarp šių trijų ekranų nėra dramatiški ir plika akimi mažai pastebimi. Sony Ericsson ARC ekranas nėra geriausias, tačiau juo tikrai nenusivilsit.

 

 

         Sony Ericsson ARC naudoja Android 2.3 operacinę sistemą su Timescape vartotojo sąsaja. Šis sąsaja reikalauja mažiau resursų nei prieš tai modeliuose naudoja Mediascape. Beje Timescape vartotojo sąsaja turėtų leisti nuo šiol Sony Ericsson išleisti operacinės sistemos atnaujinimus kur kas greičiau. 

 

 

          Muzikos grotuvas XPERIA ARC modelyje yra panašus kaip ir X10 modelyje. Šiame grotuve yra ekvalaizeriai, kuriuos yra visada malonu matyti bei valdyti jeigu naudojate savo telefoną kaip MP3 grotuvą. Šio modelio atkuriama kokybė yra gera. Deja šis modelis gamykliškai nepalaikys Xvid formatų, tik 3GP ir MP4. Aišku galima atsisiųsti iš „Android market“ nemokamų grotuvų kurie šį minusą panaikins. Tačiau aš tai padaręs pastebėjai bėdų grojant „Full HD“ kokybės failus. Kad patikrinčiau aš atsisiunčiau kelis grotuvus ir visuose paleidau 1080p, MP4 video failą. Visuose grotuvuose failas buvo nuskaitomas vangokai. Su trupučiu "lago", tačiau jis po kažkiek laiko išnykdavo. Tačiau žiūrint antrą kart, geriausiai pasirodo ARC modelyje gamykliškai įdiegtas grotuvas. Taigi jeigu norėsite žiūrėti 1080p. kokybės failus siūlyčiau juos sukonvertuoti į MP4 formatą bei tada žiūrėti gamykliškai įdiegtame grotuve. Dar vienas dalykas, kuris man patiko šiame modelyje tai HDMI jungtis, kurios pagalba galėjau žiūrėti filmuotą video medžiagą ir net žaisto žaidimus. 


 

          Be „Bravia engine“ šis modelis dar išsiskiria tuo, kad turi įdiegtą „Exmor R” technologiją. Šis technologija yra naudojama Sony kompanijos “Cyber-shot” serijos fotoaparatuose. Šios technologijos pakalba yra gaunamos geresnės nuotraukas esant blogam apšvietimui. Pačios kameros valdymas yra ganėtinai paprastas, o 8 MP daugiau nei pakanka kokybiškoms nuotraukoms.

 

 

          Šioje kameroje galima rasti tokias funkcijas kaip „smile detection“ ar   „smile shot“ kurios paprastai būna visose skaitmeniniuose fotoaparatuose. Apačioje galite pažiūrėti kelias nuotraukas darytas su Sony Ericsson ARC kamera.

 


 

          Video įrašymo galimybės su šiuo modeliu ribojasi ties 720p @ 30fps, kad yra gerai. Tačiau šiai dienai rinkoje jau yra modelių galinčių filmuoti 1080p. Šis modelis tikriausiai nesugeba filmuoti tokias raiška dėl vieno branduolio procesoriaus.  

          Naršyti internetu su šiuo modeliu yra vienas malonumas. Ekranas didelis, o puslapius šis modelis krauna greitai. Dėl Flash palaikymo šiame modelyje puslapius matysite lygiai taip pat kaip naršydami kompiuteriu.


 

          Nors Sony Ericsson ARC turi vieno branduolio 1 Ghz procesorių, tačiau jį naudojant atrodo jis galingesnis. Tai tikriausiai yra užtai, kad šiame modelyje surašyta Android operacinės 2,3 versija. Šis atnaujinimas optimizuoja procesorių taip pagreitindamas visą operacinės sistemos darbą. Ir nors aš buvau sujungęs visas animacijos bei paleidęs kelias programas telefonas vis tiek veikė sklandžiai. Vienas iš šio modelio erzinančių dalykų yra tai, kad šis mobilusis telefonas turi tik 320 mb vidinės atminties. Taigi reiktų atsargiai įrašinėti programas ir talpinti jas į microSD kortelę. Norėdamas nustatyti šio telefono greitį ir galimybes atsisiunčiau „Quadrant“ programėlę, kuri yra naudojama Android operacinę sistemą naudojantiems telefonams vertinti. Šioje programėlėje Sony Ericsson ARC surinko 1331 tašką. Tai yra pakankamai gerai, tačiau reikia turėti omenyje, kad naujieji, dviejų branduolių procesorius naudojantys, mobilieji telefonai surenka šioje programoje virš 2000 taškų.

 

 

          Baterija šiame telefone yra 1500 mAh. Su šia baterija galėsite naudotis mobiliuoju telefonu visą dieną su pastoviai įjungtu bevieliu internetu, vidutiniškai kalbant bei  žiūrint vieną kitą video filmuką. Patartina šiame modelyje išjungti 3G ryšį, tada baterijos laikas ženkliai pagerėja. 

          Sony Ericsson ARC turi daug ką ko neturi kiti modeliai rinkoje šiuo metu, tačiau ir neturi to, ką turi pagrindiniai konkurentai. Pagrindiniai šio modelio pliusai tai dizainas, įmontuotos Bravia Engine bei Exmor R technologijos. Pagrindiniai trūkumai: maža vidinė atmintis bei 1 Ghz, vieno branduolio, Qualcomm firmos procesorius, kurį jau praeitų metų pradžioje naudojo HTC Desire modelis. Šiai dienai didelių greičio skirtumų nepajusim naudodami vieno ar dviejų branduolių procesorius naudojančius mobiliuosius telefonus, tačiau programos ir žaidimai darosi vis sudėtingesni ir po metų gali pritrūkti to papildomo branduolio. Taigi perkant šį modelį reiktų apsispręst ar jūs norite stilingo ar greito mobilaus telefono.